Kom, ontdek en sta versteld op ons Wetenschapspark - Dag van de Wetenschap - 15/11

Op 15 november 2026 kan het Wetenschapspark niet ontbreken op de Dag van de Wetenschap! Wij nodigen jong en oud uit om een duik te nemen in de fascinerende wereld van wetenschap en innovatie. Bij ons draait het niet alleen om kijken, maar vooral om ervaren en ontdekken: van interactieve experimentjes en spectaculaire proefjes tot boeiende demo’s die je versteld doen staan.
Het Wetenschapspark Universiteit Antwerpen en enkele van onze bedrijven openen opnieuw de deuren om onze passie voor wetenschap te delen, dat doen we in Incubator Darwin (Galileilaan 15 - Niel). Hier kan je zondag 15 november tussen 10u00 en 16u00 terecht. Je hoeft niet in te schrijven, kom gewoon langs voor enkele proefjes, demo's, experimenten, wat meer uitleg over het park of een lekker kopje koffie of thee.
Ook kan je mee op rondleiding en achter de schermen kijken waar wetenschap écht tot leven komt.
Bij ViTalent: Ontdek hoe een geneesmiddel gemaakt wordt en wandel door een echte cleanroom. Unieke kans om tijdens een rondleiding van 1uur het opleidingscentrum voor de farma en biotech te bezoeken.
Enkel en alleen voor de rondleidingen dien je je in te schrijven, kom je graag algemeen proeven van wetenschap in onze Incubator Darwin waar tal van bedrijven je laten proeven van Wetenschap, mag je ons spontaan een bezoekje brengen. Alle rondleidingen starten vanaf Incubator Darwin, te voet gaan we naar ViTalent.
In incubator Darwin stellen deze bedrijven hun deuren open en tonen het beste van zichzelf:
Hou deze pagina zeker in de gaten, want we updaten ze regelmatig met nieuwe proefjes en demo's.
- Normalized Systems NSX
Om duurzame software te bouwen, moet je heel goed nadenken over de modules die je wil gebruiken. Kinderen kunnen bij NSX bouwen met lego om al spelend na te denken over modulariteit. Normalized Systems Theorie gaat over modulariteit onder voortdurende verandering, vandaar.
- European Resuscitation Council - ERC:
Levens redden kan iedereen leren, jong én oud! Kom langs bij ERC en ontdek op een speelse en interactieve manier hoe jij mensenlevens kunt helpen redden. Durf jij het aan?
- Technotrailer:
Techno Trailer brengt technologie op een leuke, ontdekkende manier naar jou. Zo laten we je kennismaken met ons digitaal platform rond STEM. Vlieg je er graag meteen in? Leef je uit met deze activiteiten:
- Programmeer een robotarm die een puzzel voor je maakt en een dansje doet als elk stukje goed ligt.
- Ontrafel de geheimen van de chemie en neem je zelfgemaakte haargel mee naar huis.
- Of wek elektriciteit op met een fiets of zonnepanelen en check hoeveel toestellen jij kan inschakelen voor het alarm afgaat.
- Pharma Logistics Excellence Centre:
Van lab tot logistiek: de reis van een pil. Stap in de wereld van farmalogistiek en ontdek hoe innovatieve verpakkingen medicijnen koel, droog en veilig houden tijdens hun reis over de wereld.
- POM Antwerpen:
We verbazen je graag tijdens een heuse workshop vol met wetenschappelijke principes in Incubator Darwin. Alles wordt gebruikt gaande van een bellenblaas, rode kool tot een gigantische elastiek. Kijk of assisteer tijdens de opdrachtjes.
Ga nadien zelf aan de slag als wetenschapper,ook enkele proefjes in het atrium bieden we aan.
- Team Incubator Darwin:
Ook wij testen graag je kennis en laat je nadenken over enkele vragen. Weet je niet meteen het antwoord, gebruik dan onze rebussen.
- Coffee Bar Harriet:
Hier kan je de leukste wetenschappers inkleuren. Of vind je graag zelf iets uit en teken je dit graag? Ga je gang en verbluf ons met je uitvinding.
![[:swvar:ufile:1:description:]](/swfiles/files/sitemngr_wetenschapspark_antwerpen_swfiles_logo_logosvg_nocache20240409102253-0.png?nc=1789481567)